Ura za Zemljo – 25. marec 2017

Tudi letos bomo obeležili mednarodni dogodek Ura za Zemljo, s katero želimo širiti prepričanje o nujnosti ukrepanja za ohranitev našega planeta.

Hitre spremembe katerim smo priča, kot so vse pogostejše naravne nesreče, viharji in prekomerne padavine ter suše in vročinski valovi, so opozorila, da smo z našim načinom življenja odločilno vplivali na podnebne spremembe. Torej smo mi tisti, ki smo odgovorni za te, človeku neprijazne naravne dogodke, in tudi naša odgovornost je, da jih ublažimo in  omejimo. Če tega ne bomo storili sedaj, bo morda prepozno tudi za naše potomce, da oni popravijo naše napake.

Kaj lahko vsak posameznik stori za to? Veliko!

Varčuj z električno energijo in vodo, uporabljajte javni prevoz, reciklirajte, ne predajajte se potrošništvu, bodite okoljsko osveščeni in k tem spodbujajte in opominjajte svoje starše…

24. marca bomo na šoli priredili kulturni dogodek in se seznanili s cilji trajnostnega razvoja.

Misli globalno, deluj lokalno!

Ura za Zemljo, 25. marec 2017